![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6171554
*
nr 617 1554
Spegel
Rokokostil, höjd: 114
Utrop:
1.000 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2009
kl 20:07:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 19:24:08
1
350 kr
19/12 13:27:11
2
500 kr
19/12 14:15:41
3
450 kr
19/12 14:19:37
3
550 kr
20/12 15:06:43
4
700 kr
21/12 11:09:40
5
Vinnande bud
21/12 19:59:33
1
800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 617 1554
Spegel
Rokokostil, höjd: 114
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 19:24:08 | 1 | 350 kr |
19/12 13:27:11 | 2 | 500 kr |
19/12 14:15:41 | 3 | 450 kr |
19/12 14:19:37 | 3 | 550 kr |
20/12 15:06:43 | 4 | 700 kr |
21/12 11:09:40 | 5 | Vinnande bud |
21/12 19:59:33 | 1 | 800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53